Вижте всички
На пистата

Незаслужена загуба на ФК Банско срещу Хебър

Първите 45 минути от срещата не се запомниха с нищо особено.

Гостите показаха много стегната и рационална игра, и в определени моменти стояха дори по-добре от домакините. При резултат 0:0 главният съдия измисли засада, отменяйки чисто попадение, отбелязано от нападателя на „Банско“ Христо Петров.

Реални голови положения и пред двете врати обаче липсваха. “Козлите” изтръпнаха само веднъж, след като в 35-та минута мощна тупалка на Красимир Здравков от двайсетина метра бе спасена с последни усилия от опитния им вратар  Ангел Юсев.

Малко преди почивката се наложи принудителна смяна на вратаря на „Хебър“ Петър Дебърлиев, който при едно излизане извън пеналта си контузи глезена и бе заменен от Димитър Георгиев.

Второто полувреме беше далеч по-емоционално, а самият край на мача донесе ударна доза адреналин за домакини и гости.

В герой за пазарджиклии в последния им мач за годината стана „златната” резерва Стефан Лачов, който вкара и двата гола за успеха на домакините.

В 65-та минута сантиметри не достигнаха на Цветан Павлов да засече топката в мрежата на Юсев след центриране на Тонев.

Две минути по-късно в игра се появи и героят на мача Стефан Лачов – Торпедото.

Минута след като влезе на терена, Торпедото напомни за голмайсторския си нюх. Лачов получи топката пред границата на пеналта на „Банско“, и с прецизна точност я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на „козлите” за 1:0.

10 минути след това отбраната на „Хебър“ „заспа” за момент, и „Банско“ можеше да изравни, ако не беше добрата намеса на Димитър Георгиев.

В 82-та минута Цецо Тонев направи поредно слизане към вратата на „Банско“, и подаде на Ангел Лачов, който не успя да реши срещата с втори гол.

Вместо 2-0 за „Хебър“, само минута по-късно се стигна до  1:1, след като  Кристиян Михайлов центрира в наказателното поле на домакините, където Христо Петров – Петричанеца с глава  наказа колективна грешка в отбраната на домакините.

Във втората минута от продължението на мача обаче Ангел Лачов не сбърка. Той получи кълбото в близост до вратата на Ангел Юсев, и със силен шут направи резултата  2:1, хвърляйки в делириум футболистите на „Хебър“ и техните фенове. На другия полюс в емоциите си бяха гостите. Нервите на опитния Любо Витанов не издържаха, и той бе изгонен от главния съдия с червен картон.

Победата на „Хебър“ съвпадна с домакинска загуба на „Вихрен“ – Сандански от „ЦСКА – 1948“ с 0-1. Това увеличи аванса на пазарджиклии пред тях на 3 точки. Така на първото място ще зимуват столичният тим, пред „Хебър“ и „Вихрен“.

След мача играещият треньор Иван Топузов сподели: „За пореден път загубихме незаслужено мач, в който стояхме по-добре на терена, но отново не бяхме достатъчно предпазливи в продълженията . През първото полувреме нашия тим стоеше далеч по-добре, като парираше набезите на нападателите на „Хебър“ далеч пред наказателното поле. Учудващо бе отменен гол на Христо Петров при резултат 1:0, след като нямаше никакво нарушение. Първият гол в нашата врата бе отбелязан след неразбирателство. Изравнихме при красива комбинация с гол на Христо Петров. И когато всичко вървеше към поделяне на точките, в 92-ра минута при прострелно центриране по земята се стигна до неразбирателство в защитата. Загубихме мач, което не заслужавахме“.

Източник: Струма24